Strona w przebudowie.

 

 ŻEGNAJ SZKOŁO

24 czerwca 2016r. zakończyliśmy rok szkolny. Po mszy św. ostatni raz spotkaliśmy się wszyscy razem, aby pożegnać absolwentów. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

Rozpoczęły się upragnione wakacje. Do zobaczenia 1 września.


 

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY

19 czerwca odbył się Turniej Sportowy w Laskowie. Pojechała tam nasza drużyna dziewcząt i chłopców. Dziewczęta odniosły sukces zdobywając I miejsce w rozgrywkach w dwa ognie, a chłopcy zajęli III miejsce w turnieju piłki nożnej. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się nasz zawodnik Szymon Grześnik. Sześcioosobowa drużyna mieszana zdobyła I miejsce w konkurencji przeciągania liny. Udział w turnieju sprawił uczniom wiele radości i zadowolenia.


 

WYSTAWA PRZYRODNICZO-ŁOWIECKA W ŚWINIARACH

W drodze powrotnej z Mieleszyna uczniowie obejrzeli Wystawę Przyrodniczo-Łowiecką w Świniarach. Była to ciekawa lekcja przyrody.


 

LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA GMINY MIELESZYN

12 czerwca odbyły się zawody sportowe w Mieleszynie. Pojechali tam wszyscy uczniowie: zawodnicy i kibice. Każdy spisał się doskonale. Wrócili z medalami, dyplomami i nagrodami.


 

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca wszystkie dzieci miały swoje święto. Zamiast pracować na zajęciach, dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. 1-3 spędziły czas na zabawach i grach na boisku szkolnym oraz placu zabaw. Był też słodki poczęstunek.


 

WYCIECZKA DO KOTLINY KŁODZKIEJ

Uczniowie kl. IV-VI przez trzy dni (1-3 czerwca) zachwycali się piękną Kotlinę Kłodzką. W pierwszym dniu zwiedziliśmy twierdzę i centrum Kłodzka, Błędne Skały oraz Park Zdrojowy w Polanicy Zdroju. Drugiego dnia udaliśmy się do Kudowy Zdroju, gdzie podziwialiśmy urokliwy Park Zdrojowy, a następnie zobaczyliśmy Kaplicę Czaszek, która wywarła na nas ogromne wrażenie. Potem pojechaliśmy do Adrspach ( Skalne Miasto) w Czechach, gdzie ogromny zachwyt wzbudziły w nas przepiękne formy skalne oraz przepłynięcie łodzią jeziora położonego na wysokości prawie 2 tysiące metrów nad poziomem morza. Trzeciego dnia w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Wrocławiu. Zwiedziliśmy tam m.in. Zoo z Afrykarium, punkt widokowy na najwyższym budynku „Sky Tower” i studio TV Wrocław.


 

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO BYDGOSZCZY

We wtorek 19.05.2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy, aby przeżyć   wyjątkowe chwile,  którym  towarzyszyły:  wspaniała zabawa, relaks i aktywny wypoczynek. Skoki, rzuty, pełzanie, zjeżdżanie, ślizganie, wspinanie, to podstawowy przepis na udaną zabawę! Motory, quady oraz pozostałe autka czekały aby zabrać dzieci w trasę! Figloraj to wyzwanie dla małych i dużych. To istna dżungla przeszkód w postaci kładek, trampolin, równoważni, zjazdów, tuneli, wałków. Pokonanie całego labiryntu to nie lada wyzwanie, poradziły sobie z tym nawet maluchy. Olbrzymia ślizgawka czyli Tęczowa Zjeżdżalnia była ciągle oblężona oczekującymi na zjazd. Dzieci miały okazję wypróbować swych sił w kręgielni ze specjalnie zmodyfikowanym torem, stoczyć gąbczastą bitwę przy wykorzystaniu armatek i odwiedziły Profesora Ciekawskiego, który pokazał wiele eksperymentów.

 

Milion uśmiechów, milion radosnych okrzyków towarzyszących ekspresyjnej zabawie dzieci na długo pozostanie w  ich pamięci.

 


 

WYCIECZKA DO KLECZEWA I KŁODAWY

18 maja uczniowie kl. I-III wyjechali na wycieczkę. Najpierw udali się do Kleczewa, aby zobaczyć odkrywkową kopalnię węgla brunatnego. Później zwiedzili kopalnię soli w Kłodawie.


 

WYPAD DO LASU W GOŁASZEWIE

Z okazji Dnia Ziemi, 24 kwietnia wszyscy udaliśmy się do lasu, aby w ten sposób uczcić naszą planetę. Młodsze dzieci poszły pieszo, a starsze pojechały na rowerach. Przyjemnie było spędzić kilka godzin na łonie natury.


 

WYJAZD DO GĄSAWY

1 kwietnia wszyscy chętni uczniowie pojechali do Zagrody Pałuckiej, aby zgłębić swoją wiedzę na temat zwyczajów i tradycji związanych ze świętami Wielkanocnymi. Robiliśmy masło, mazurki, baranki i świąteczne stroiki. Na zakończenie pobytu wszyscy zasiedli do wielkanocnego śniadania.


 

MISTERIUM WIELKANOCNE

W ostatnim dniu nauki przed świętami wielkanocnymi uczniowie starszych klas przedstawili kilka scen z ostatnich chwil życia Pana Jezusa i wydarzenia po Jego zmartwychwstaniu. Wprowadzili tym wszystkich w prawdziwe przesłanie świąt Wielkiej Nocy.

Wesołego Alleluja!!!


 

WITAJ, WIOSNO

23 marca powitaliśmy kalendarzową wiosnę. Najpierw obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu przedszkolaków i uczniów kl. 1-3. Później, w kolorowym korowodzie, przeszliśmy nad jezioro, aby tam rozprawić się z zimą. Spaliliśmy słomianą kukłę. Żegnaj, zimo !!!


 

SUPER DZIEWCZYNA

Z okazji Dnia Kobiet, tradycyjnie już, wybieraliśmy w naszej szkole „super dziewczynę’. Po długich i zaciekłych zmaganiach została nią uczennica klasy piątej Aleksandra Płocinik. Brawo, Ola!!!


 

BALIK KARNAWAŁOWY

17  lutego 2015r. w sali wiejskiej odbył się balik karnawałowy. Była wspaniała muzyka oraz przeróżne atrakcje i niespodzianki. Wszyscy świetnie się bawili. 


 

WYJAZD DO WĄGROWCA

16 lutego 2015r.  wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział wyjeździe do kina i na basen w Wągrowcu. Jak zwykle, było dużo świetnej zabawy i humoru.


 

WYJAZD DO GNIEZNA

Realizując założenia projektu edukacyjnego „Podróżuję, poznaję, uczę się, jestem bezpieczny”, 14 lutego 2015r. uczniowie kl. 0-3 odwiedzili PSP w Gnieźnie oraz obejrzeli przedstawienie pt. „Szpak Fryderyk” w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie.

Strażakom dziękujemy za umożliwienie nam poznania trudnej, ale jakże potrzebnej ich pracy!


 

WALENTYNKI

13 lutego 2015r. – obchodziliśmy Walentynki. Wzorem lat ubiegłych wybraliśmy najsympatyczniejszą dziewczynkę i najsympatyczniejszego chłopca w szkole. Zwycięzcami zostali uczniowie  kl. 6= Wiktoria Brzeźniak i Hubert Sulej.

Gratulacje dla zwycięzców!


 

BABCIU,  DZIADKU, CO WAM DAM?

25 stycznia 2015 r. w sali wiejskiej w Łopiennie odbyła się uroczysta akademia skierowana przede wszystkim dla wszystkich Babć i Dziadków. Jak zwykle, „sala pękała w szwach”. Babcie i Dziadkowie przybyli podziwiać swoje pociechy i wzruszać się w czasie ich występów.  

Wszystkim Seniorom życzymy długich lat życia w zdrowiu i miłości najbliższych!


 

Spotkania wigilijne

18 grudnia odbyła się wigilia dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawczynią i rodzicami. Natomiast 19 grudnia miały miejsce spotkania opłatkowe w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas I – III oraz IV – VI. Każdy otrzymał prezent i skosztował słodkości.

Radosnych świąt i pomyślności w 2015 roku!


 

Posumowanie akcji charytatywnych

19 grudnia zostały zakończone akcje charytatywne, które miały miejsce w naszej szkole: Góra Grosza oraz zbieranie produktów dla Caritas w Gnieźnie. Mamy nadzieję, że choć troszeczkę przyczyniliśmy się do polepszenia losu potrzebujących.


 

Spotkanie bożonarodzeniowe.

18 grudnia cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, którzy wspomagali szkołę w ostatnim roku, spotkali się przy żłóbku, aby uczestniczyć w montażu słowno-muzycznym poświęconym narodzeniu Pana Jezusa.

Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy!


 

Wyjazd do Biskupina

11 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III pojechali do Karczmy Biskupińskiej, aby zgłębić swoją wiedzę na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Każdy uczestnik wycieczki zrobił dla siebie pierniczka i bułeczkę oraz wykonało podłaźniczkę. Na zakończenie pobytu wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu.

Wyjazd do Biskupina - zdjęcia


 

Zabawa andrzejkowa

26 listopada, w sali wiejskiej w Łopiennie, zostało zorganizowane spotkanie andrzejkowe dla dzieci przedszkolnych (i młodszych) oraz uczniów klas I – III. Były wróżby, pląsy i  tańce. 

Wszyscy świetnie się bawili! 

Zabawa andrzejkowa -zdjęcia


 

SKO – czas na pisanie

 

21 listopada 2014 r. komisja konkursowa wybrała najlepsze prace w ramach zorganizowanego pod patronatem Banku Spółdzielczego w Gnieźnie konkursu pt. "SKO - czas na pisanie". Przedmiotem konkursu było napisanie opowiadania, wiersza, rymowanki czy też piosenki związanej z działalnością SKO. W konkursowych zmaganiach wzięło udział kilkunastu członków SKO naszej szkoły. Nagrodzono po trzy konkursowe prace w kategoriach wiekowych klas I –III i IV – VI.

SKO – czas na pisanie -zdjęcia


 

Wizyta w ważnych instytucjach naszej gminy

W związku z realizacją w bieżącym roku szkolnym, w kl. 0-3, projektu edukacyjnego „Podróżuję, poznaję, uczę się, jestem bezpieczny”, 26 października 2014r. złożyliśmy wizytę w Banku Spółdzielczym, Ośrodku Zdrowia i w Urzędzie Gminy w Mieleszynie.

 

Wszystkim, którzy umożliwili nam odwiedziny i serdecznie nas przyjęli, bardzo dziękujemy!

 Wizyta w ważnych instytucjach naszej gminy - zdjęcia


 

Wyjazd do Gniezna

20 października 2014r. uczniowie kl.0-3 – w ramach realizacji projektu edukacyjnego – odbyli wycieczkę do Gniezna. Najpierw obejrzeli film pt. „Pszczółka Maja” w kinie Helios. Później złożyli wizytę w Komendzie Powiatowej Policji. Na koniec spotkali się z panem D. Pilakiem – starostą gnieźnieńskim i zwiedzili gmach starostwa. 

 

Wszystkim, za okazaną pomoc i życzliwość, składamy serdeczne podziękowanie!

 Wyjazd do Gniezna - zdjęcia


 

Przyrzekam uczyć się pilnie...

8 października 2014r. odbyła się bardzo ważna uroczystość. Dzieci z klasy pierwszej złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Łopiennie. Najpierw jednak pokazały to, czego się już nauczyły: recytowały wiersze, tańczyły oraz śpiewały piosenki. Po części oficjalnej spotkały się ze swoimi rodzicami i wychowawczynią przy słodkim poczęstunku. 

Pierwszakom życzymy powodzenia w szkole!

 Przyrzekam uczyć się pilnie... - zdjęcia


 

Super Chłopak

W Dniu Chłopca pamiętaliśmy o naszych kolegach. Dziewczynki zorganizowały świetną imprezę, podczas której wybrano „Super Chłopaka”. Został nim Jakub Wawrynek z kl. 6Wszystkim chłopcom składamy najlepsze życzenia!

 Super Chłopak - zdjęcia


 

Międzyszkolny Turniej Sportowy „Od zabawy do sportu”

26 września 2014r. uczniowie kl. 1-4 brali udział w zawodach sportowych, które odbyły się na boisku szkolnym w Mieleszynie. Każdy walczył na miarę swoich możliwości. 

Brawo dla wszystkich uczestników zawodów!

 Międzyszkolny Turniej Sportowy „Od zabawy do sportu" - zdjęcia


 

Żegnaj lato na rok – Święto Pieczonego Ziemniaka

W środę, 24 września 2014r., wraz z mieszkankami DPS w Łopiennie spotkaliśmy na boisku szkolnym, aby wspólnie pożegnać lato i powitać jesień. Najpierw były różne konkurencje sportowe, w których każdy mógł wziąć udział. Po wesołych zabawach i grach wyśmienicie smakowały pieczone ziemniaki oraz pyszne dania ziemniaczane.

Mamy nadzieję, że jesień będzie taka piękna, jakie było lato.      

 Święto Pieczonego Ziemniaka -zdjęcia


 

Witaj, szkoło

Minęły wakacje. Pora wracać do szkoły i pracy. Wszyscy szczęśliwie zdrowi i cali spotkali się najpierw w kościele na mszy św., a później w szkole. Wypoczęci i zapałem rozpoczynają następny etap w życiu. Uczniom życzymy samych piątek, a nauczycielom zadowolonych dzieci!

 


 

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

TO JUŻ JEST KONIEC... ROKU SZKOLNEGO... JESTEŚMY WOLNI...

27 czerwca, to oczekiwany przez większość uczniów dzień – zakończenie roku szkolnego 2013/2014. O godz. 8.00 zebraliśmy się w kościele na Mszy św. Potem  wszyscy spotkali się na wspólnej uroczystości w szkole. Po przemówieniu Pani dyrektor odbyło się pożegnanie naszych absolwentów. Większość z nich otrzymała świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody. Brawo! Następnie najlepsi uczniowie z poszczególnych klas odebrali nagrody książkowe ufundowane przez UG w Mieleszynie. Najlepsi spośród najlepszych otrzymali także jednorazowe stypendium. Pozostali uczniowie dostali świadectwa od wychowawców  w swoich klasach. Ten rok szkolny był dla wszystkich szczęśliwy, bo każdy uczeń otrzymał promocję do klasy następnej. Po części oficjalnej nauczyciele, zaproszeni goście, absolwenci i ich rodzice spotkali się przy kawie.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Zakończenie roku szkolnego 2013/14 - zdjęcia


Konkurs  SKO  pod hasłem „ Wakacje z SKO – rysunek, makieta, a może origami?” rozstrzygnięty!

 

Znamy już wyniki majowego konkursu SKO dla uczniów klas I-III i IV-VI naszej szkoły, w którym prezentowali oni pomysły na udane wakacje. Chętni uczniowie przygotowali  swoje prace z wykorzystaniem różnych technik. Były rysunki, prace malarskie, jak również makiety z wykorzystaniem sztuki składania papieru - origami. Komisja konkursowa miała trudny wybór. Zwycięzcami z klas I-III okazali się tym razem: J. Gulczyński, D. Rotnicki, A. Kozłowska. Natomiast w kategorii  klas IV-VI byli to: S. Kleinke, K. Radka oraz  J. Chojnacka. 23 czerwca b.r. odbyło się podsumowanie wyników konkursu i wręczenie uczestnikom dyplomów oraz nagród.

Szkolna Kasa Oszczędności -zdjęcia

 


Dzień Dziecka

W tym roku zorganizowaliśmy święto naszych dzieci na campingu w Borzątwi. Wszyscy świetnie się bawili. Były zmagania sportowe, zabawy przy muzyce, gry stolikowe. Na koniec każdy skorzystał z poczęstunku. Dziękujemy Państwu Klimackim za serdeczne przyjęcie oraz UG Mieleszyn (pokrycie kosztów przejazdu, posiłku), a także senatorowi P. Gruszczyńskiemu (sponsorowanie napojów i słodyczy). 

Dzień Dziecka w Borzątwi - zdjęcia


Turniej Sportowy

 

W czwartek, 29 maja 2014r, w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Sportowy. W sportowych zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Mieleszyn. Zawodnicy zmagali się w trzech konkurencjach: piłka nożna (chłopcy), dwa ognie (dziewczęta), przeciąganie liny (drużyna mieszana).

Oto wyniki poszczególnych rozgrywek:

-          piłka nożna:

I miejsce SP Karniszewo

II miejsce SP Łopienno

III miejsce SP Mieleszyn

-          dwa ognie:

I miejsce SP Łopienno

II miejsce SP Karniszewo

III miejsce SP Mieleszyn

-    przeciąganie liny:

I miejsce SP Karniszewo

II miejsce SP Mieleszyn

III miejsce SP Łopienno 

 

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy! 

 

 Turniej Sportowy - zdjęcia


 Dzień Ziemi

Od 1970 roku święto to obchodzone jest na świecie, a od 1990 roku również w Polsce, zawsze 22 kwietnia. Głównym zadaniem obchodów tego święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi.

Światowy Dzień Ziemi w Polsce w tym roku przebiegał pod  hasłem "Zmieniaj nawyki - nie klimat!". Wiedząc, że odnowa środowiska naturalnego jest naszym wspólnym obowiązkiem – 24.o4.2014r uczciliśmy Dzień Ziemi w naszej szkole. Wybraliśmy się na wycieczkę do lasu w Nowaszycach. Najpierw, idąc ścieżką edukacyjną i słuchając interesujących opowieści pana leśniczego, poznaliśmy osobliwości ekosystemu leśnego. Później piekliśmy kiełbaski na przygotowanym ognisku.Na lekcji przyrody starsi uczniowie dowiedzieli się, jak zmienia się klimat, jakie skutki ze sobą niesie ta zmiana, jak można je  niwelować i jak przeciwdziałać globalnemu ociepleniu.Młodsi natomiast, przekonani, że ład i porządek w najbliższym otoczeniu są warunkiem przyjemnej pracy i zabawy, wyszli ze szkoły i posprzątali teren wokół niej. 

Dzień Ziemi - zdjęcia


 

Misterium Wielkanocne

16 kwietnia 2014 roku – w ostatnim dniu nauki  przed Wielkanocą - wszyscy spotkaliśmy się, aby uczestniczyć w Misterium, które przybliżając nam wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa, wprowadziło nas w atmosferę nadchodzących świąt. Treści wypowiedziane i wyśpiewane w trakcie Misterium, wprawdzie dużo mówiły o cierpieniu i śmierci, ale przede wszystkim wskazywały drogę, która ratuje od rozpaczy. Spotkanie to było czasem zadumy i refleksji, spojrzeniem na krzyż i mękę Jezusa. 

Misterium Męki Pana Jezusa - zdjęcia


 

Sprawdzian w klasie szóstej

1 kwietnia uczniowie szóstej klasy przystąpili, po raz pierwszy w życiu, do ważnego sprawdzianu. Przed rozpoczęciem pracy było zdenerwowanie i dmuchanie w kciuki na szczęście. Jednak zadania okazały się niezbyt trudne. Wszyscy mają nadzieję, że wykonali je poprawnie.

Sprawdzian w klasie szóstej - zdjęcia


 

Pożegnanie zimy

Mimo, że zima to piękna pora roku, wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na wiosnę. W naszej szkole pożegnaliśmy ją 21 marca. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Rozterki bocianów”, które przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyni – N. Wawrzyk. Później w kolorowym korowodzie przemaszerowaliśmy nad jezioro, aby tam rozprawić się z symbolem zimy – słomianą kukłą, którą wykonali uczniowie klasy 6. Wierzymy, że zima opuści nas bezpowrotnie. Tegoroczne powitanie wiosny w naszej szkole uświetniły zielone upominki ufundowane przez BS w Gnieźnie, z którym współpracujemy w ramach Szkolnej Kasy Oszczędności. W celu promocji działań SKO każdy uczeń otrzymał w prezencie zielony balonik z logo banku. 

Pożegnanie zimy - zdjęcia


 

Rekolekcje 

W dniach 17-19.03.2014r. uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych, które prowadził ks. Michał Hinc z Gniezna. Rekolekcje jest to czas odnowy i powrotu do źródła, czas przygotowań na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym, Mamy nadzieję, że nauki rekolekcyjne zaowocują w codziennym życiu każdego z nas. 


 

Walentynki

14 lutego - to jakże już wszystkim znane Walentynki. 18 lutego 2014r. wybraliśmy najsympatyczniejszą dziewczynkę i najsympatyczniejszego chłopca w szkole. Zwycięzcami zostali: Julia Chojnacka z kl. 6. i Norbert Woźniak z kl. 6. Brawo!


 

W karnawale, w karnawale...

4 lutego 2014r. w sali wiejskiej odbył się balik karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło dobrej muzyki oraz przeróżnych atrakcji i niespodzianek. Wszyscy świetnie się bawili. Zwłaszcza młodsze dzieci, z pomocą rodziców, przygotowały ciekawe przebrania. Można było zobaczyć m.in. księżniczki, kowbojów, diabłów, różne postaci z bajek i filmów. 

Bal karnawałowy - zdjęcia


 

Dzień Babci i Dzień Dziadka

19 stycznia 2014 r. uczniowie wyrazili swoją wdzięczność wszystkim Seniorom. W tym dniu odbyła się w sali wiejskiej uroczystość środowiskowa. Kim są Babcie i Dziadkowie? Są ciepłem w każdej rodzinie, posiadają mądrość długiego życia, potrafią dzielić nasze marzenia, pomagają je realizować, pomagają zrozumieć kim jesteśmy, wskazują sens życia, to przy nich każda chwila jest świętem, są obdarzeni szczególnym darem – darem lat, który zawiera radość, ale nie jest pozbawiony bólu, zawiera śmiech i łzy oraz przemijanie i wzrastanie. Najprostszą formą wdzięczności za to wszystko jest słowo „dziękuję”, ale czy ono wystarczy? Z pewnością nie; dlatego postanowiliśmy podziękować Babciom i Dziadkom wierszem, piosenką i tańcem. Po występach dzieci otrzymały oprócz gromkich braw, także mnóstwo słodyczy od swoich kochanych Babć i Dziadków.


 

Mikołajki

- to w naszej szkole uroczystość, podczas której dziękujemy wszystkim ludziom wielkiego serca za ich hojność.

Mikołajki - zdjęcia


 

Andrzejki...

... są każdego roku, ale zawsze wszyscy czekają na nie, jak na coś nowego. Dzieci z kl. O – 3 bawiły się w jednej grupie, a z kl. 4 –6 w drugiej. Jak zwykle, było mnóstwo świetnych zabaw i wróżb. Nie zabrakło też słodyczy.


 

Narodowe Święto Niepodległości

11. 11. 2013r.- 95 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGLOŚCI 

 

 „11 listopada 

W historii Polski, tak się składa,

był kiedyś ponad wiek niewoli;

jedenastego listopada 

nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka, 

by przez szacunek dla przeszłości,

ten dzień na zawsze, dla Polaka,

pozostał Dniem Niepodległości.”

(Marcin Brykczyński)

 

To już bardzo dawna historia, kiedy Polska utraciła wolność. Trzy sąsiednie państwa dokonały rozbiorów naszego kraju. Wymazano go z mapy świata, ale nie z serc Polaków. Podejmowano próby ratowania ojczyzny, ale silne wojska państw zaborczych skutecznie się temu przeciwstawiały. Mimo tego społeczeństwo polskie nie rezygnowało z walki z wrogiem. Domy i rodziny były szczególnymi stróżami polskości. Dbano, by dzieci mówiły po polsku, by znały i przestrzegały polskich obyczajów i obrzędów. Wychowywano je w duchu patriotyzmu. Część Polaków po nieudanych próbach powstańczych musiała opuścić kraj i emigrować za granicę. Na obczyźnie żyli i działali dla ojczyzny. Wybitni Polacy rozsławiali imię Polski i głosili światu, że jest i nie umarła. 1-go sierpnia 1914r. wybuchła wojna między państwami - zaborcami. W sercach Polaków zapłonęła nadzieja, że nadchodzi wyzwolenie. Tragedią jednak był fakt, iż musieli walczyć w obcych wojskach. Wreszcie nadszedł dzień 11-go listopada 1918r., w którym Niemcy podpisały kapitulację. Polska odzyskała wolność. Tradycją naszej szkoły jest, że z okazji jednego z najważniejszych świąt państwowych przygotowujemy akademię środowiskową. We wspólnych obchodach uczestniczyli włodarze gminny: wójt - pan J. Kamiński, przewodniczący rady gminy – pan T. Bereźnicki, sekretarz – pan J. Sztukowski, radni, sołtysi i mieszkańcy sąsiednich wsi, rodzice, seniorzy, nauczyciele, uczniowie, mieszkanki DPS wraz z siostrą dyrektor.. Jak zwykle, sala wiejska wypełniona była po brzegi. Wszyscy przybyli po to, by uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii. Tym razem hasło przewodnie brzmiało: „I oto pieśń wykwitła z mej lutni”. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, zebranych oczarował polonez tańczony przez nasze dzieci. Później wystąpiły panie z chóru Klubu Seniora „Chabry”. Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów ze starszych klas wspomaganych przez gimnazjalistów. Gromkie brawa widowni mogą świadczyć o tym, że uroczystość się podobała.

 Święto Niepodległości - zdjęcia


 

Szkolna Kasa Oszczędności

W roku szkolnym 2013/2014 swoją działalność kontynuuje Szkolna Kasa Oszczędności. Jednym z obszarów jej działań jest udział uczniów w rozmaitych konkursach promujących ideę oszczędzania organizowanych we współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Gnieźnie. Na przełomie października i listopada odbył się kolejny międzyszkolny konkurs, tym razem pod hasłem „Bank moich marzeń”, którego uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI, zachęceni do udziału w nim przez opiekunkę SKO - p. Ewę Walkowiak. Zorganizowana w holu szkoły wystawa prac konkursowych prezentowała się naprawdę okazale.Z kolei młodsze dzieci - uczniowie klas I-III przygotowywali projekty kart bankomatowych. Podczas spotkania z przedstawicielem BS w Gnieźnie wyróżnione osoby odebrały indywidualne nagrody. Serdecznie gratulujemy!

 Szkolna Kasa Oszczędności - zdjęcia


 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

21 października 2013r. w sali wiejskiej w Łopiennie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, którego organizatorami byli nauczycielki kl. O-3 SP w Łopiennie. Tym razem temat przewodni brzmiał: „Jesień wierszem malowana”. Do udziału – oprócz miejscowych uczniów zaproszono recytatorów z sąsiednich szkół, tj.: z Mieleszyna, Karniszewa i przedszkola w Mieleszynie. Wszyscy uczestnicy pięknie przedstawili przygotowane utwory poetyckie opiewające piękno jesieni, za co otrzymali dyplomy, upominki i słodycze. Zwycięzca z każdej klasy otrzymał także książkę. Nagrody zostały sponsorowane przez GKRPA, a słodkości ofiarowały członkinie KGW z Łopienna. 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - zdjęcia


 

Pasowanie na ucznia SP w Łopiennie

7 października 2013r. odbyła się uroczystość pasowania dzieci z klasy pierwszej na uczniów  SP w Łopiennie. Najpierw maluchy pokazały to, czego zdążyły się nauczyć do tej pory –  recytowały, śpiewały i tańczyły. Po złożeniu uroczystej przysięgi, zostały pasowane wielkim  ołówkiem, przez Panią dyrektor, na uczniów naszej szkoły. Na koniec, wraz z życzeniami powodzenia w nauce, otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Pasowanie na ucznia SP - zdjęcia